Про центрПослугиНаші фахівціЗадати питанняКонтакти
ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ
x
Стоматологія

0456 39 04 44 0456 39 04 45

050 109 07 07  093 109 07 07 096 109 07 07

м. Біла Церква, вул. Гагаріна, 25

ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ замовити дзвінок
ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ замовити дзвінок

Ми працюємо с 9:00 до 19:00

субота с 9:00 до 17:00

неділя вихідний день

Лікування пародонтиту

Пародонтит - це запальне захворювання пародонту, основною ознакою якого є виникнення пародонтальних кишень між зубом і яснами пацієнта. Пародонт охоплює такі тканини як: ясна, періодонт, альвеолярні відростки і цемент зуба.

Захворювання має первинно-хронічний характер і зазвичай протікає з серйозними загостреннями, якщо проблему не виявити на початковій стадії гінгівіту. При ньому відбувається поверхневе запалення ясен навколо зуба. Поки мікроби не проникли глибше в м'які тканини, пацієнту може допомогти медикаментозне лікування.

Пародонтит може бути локалізованим або загальним. У першому випадку захворювання розвивається в області одного або декількох зубів. Загальний пародонтит вражає ясна в області всіх зубів верхньої і нижньої щелепи.

Скарги пацієнтів

Захворювання пародонту протікає хронічно і практично малосимптомно. Тому пацієнт довго може не підозрювати про появу проблеми. При зниженні імунітету, захисні властивості ротової порожнини пацієнта зменшуються, і тільки тоді проявляються гострі ознаки хвороби.

Люди звертаються з проблемою неприємного запаху з рота, підвищеною чутливістю зубів і кровоточивість ясен, незначною на перших етапах хвороби. Також скаржаться на надмірну рухливість зубів, виділення в'язкої рідини (гною) з-під ясна.

Що відбувається з зубами

Пам'ятайте, що кінцевою стадією пародонтиту є втрата зуба! Мікроби, які розмножуються під яснами, вражають кісткову стінку лунки, в якій знаходиться зуб. Його опорний апарат слабшає, шийка і коріння оголюються, зуб розхитується все більше і випадає. З кожним загостренням, підвищенням кровоточивості ясен, пацієнт втрачає приблизно 2 мм кісткової тканини! Часто до лікарів звертаються вже, коли зуб необхідно видалити або в кращому випадку зашинувати.

Тому, якщо Ви помітили почервоніння ясен навколо зуба і невелике її відшарування, відразу звертайтеся до стоматолога. На більш пізніх стадіях пародонтиту біля шийки зуба утворюється темний (жовтий) наліт або гній. Ясна постійно кровоточать, особливо при чищенні.

Від чого залежить ціна лікування пародонтиту

Лікування захворювань пародонту може коштувати недорого, якщо виявити проблему на ранній стадії. Вартість лікування буде залежати від того, на скільки запущено захворювання і скільки кісткової тканини втрачено. Це визначає метод лікування і кількість сеансів до лікаря. Найдорожчим буде хірургічне лікування пародонтиту.

Причини виникнення пародонтиту

Виділяють 4 основних причин захворювання:

 • Неправильний прикус

В цьому випадку при жуванні навантаження на зуби розподіляється нерівномірно. У кривому зубному ряді існує високий ризик накопичення відкладень. Це надає надмірне навантаження на пародонт і є причиною виникнення запалення.

 • Неякісні протезні конструкції

Неправильно поставлені пломби, брекети, вініри або протези можуть травмувати ясна. Це провокує запальний процес і накопичення зубних відкладень.

 • Погана гігієна порожнини рота

При цьому накопичується безліч над- і підясневих відкладень. Мікроорганізми цього нальоту виділяють токсини. Вони провокують запалення ясен і карієс.

 • Хронічні або системні захворювання

Загальне зниження імунітету, цукровий діабет, захворювання кишечника порушують обмін речовин. Це негативно діє на стан органів порожнини рота і є ще однією причиною захворювання пародонти.

Методи лікування пародонтиту

Пацієнту може знадобиться консультація пародонтолога, терапевта і протезиста. При огляді група фахівців визначає стадію захворювання, складність лікування та його вартість. Види лікування можуть бути наступними:

 • Медикаментозне лікування

При локальному лікуванні медикаментами використовуються кошти, які впливають на причину і симптоми пародонтиту. Це можуть бути полоскання, лікувальні пластини, іригації. Обов'язково використовуються антибактеріальні препарати. Вони впливають на причину появи пародонтиту і перешкоджають повторному інфікуванню. Також лікарі можуть призначити антибіотики в формі полоскань і аплікацій або антирезорбентів в поєднанні з препаратами що містять кальцій. Обов'язкові протизапальні та антисептичні засоби.

 • Зняття зубних відкладень механічно або лікування пародонтиту лазером

Зубні відкладення в пародонтальних кишенях - результат життєдіяльності мікроорганізмів, які руйнують кісткову тканину. Перед подальшим проведенням лікування необхідно повністю позбудеться від нальоту і відполірувати поверхню зуба. Це можна робити механічно (скребками), ультразвуковими установками. Але найефективнішим і сучасним методом є лазер.

Лазер швидко і найбільш якісно здатний видалити інфекцію в ясенних кишенях. Завдяки лазерному лікуванню пародонтиту відбувається ефективна стерилізація кишені. Світловод акуратно вводять під ясна і обробляють все стінки кишені. При цьому відмерлі тканини видаляються, а здорові залишаються зачепленим. Лазер добре зупиняє кровоточивість ясен. На ранніх стадіях захворювання може бути досить однієї процедури із застосуванням лазера, в інших випадках проводять приблизно 3 процедури, залежно від тяжкості захворювання.

Незаперечною перевагою лазерного лікування пародонтиту є швидке загоєння, воно приблизно в 3-5 разів швидше, ніж після очищення твердих відкладень механічним способом. Післяопераційний період переноситися набагато легше.

 • Терапевтичне лікування пародонтиту

Включає таку операцію як шинування зубів. Вона запобігає рухливість зубів за допомогою знімної або незнімної шини.

 • Хірургічні методи лікування пародонтиту

Найбільш ефективними вважаються клаптеві операції. Головна їх мета - усунення пародонтальних кишень.

При необхідності, пацієнту призначається ортопедичне лікування пародонтиту: виготовлення протезів або імплантів.

Щоб зберегти здорові зуби і не вдаватися до протезування, звертайте увагу на кровоточивість ясен. Здорові ясна не кровоточать! Звертайтеся до лікаря клініки «Беладент» при найменших проявах симптомів пародонтиту. Телефонуйте нам або запишіться на прийом онлайн.

ЩО НАС ВІДРІЗНЯЄ ВІД ІНШИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ?

 • ВИСОКІ СТАНДАРТИ ЛІКУВАННЯ
 • ДОСВІДЧЕНІ ЛІКАРІ
 • НАДІЙНІ ДІАГНОСТИЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ
 • УНІКАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ
 • ДОБРОЗИЧЛИВИЙ ПЕРСОНАЛ
ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ
Де ми розташовуємся:

Київська обл.,

м. Біла Церква, вул. Гагаріна, 25

як дістатися

Наші телефони:

міський:

0456 39 04 44
  0456 39 04 45

мобільний:

096 109 07 07
  093 109 07 07
  050 109 07 07
Графік роботи:

Пн-Пт: с 9:00 до 19:00

Субота: с 9:00 до 17:00

Неділя: вихідний