Про центрПослугиНаші фахівціЗадати питанняКонтакти
ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ
x
Стоматологія

0456 39 04 44 0456 39 04 45

050 109 07 07  093 109 07 07 096 109 07 07

м. Біла Церква, вул. Гагаріна, 25

ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ замовити дзвінок
ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ замовити дзвінок

Ми працюємо с 9:00 до 19:00

субота с 9:00 до 17:00

неділя вихідний день

Лікування пульпіту

Основною причиною появи пульпіту є запущений карієс. Він поширюється від верхніх до нижніх шарів зуба. Після руйнування дентину, мікроорганізми досягають пульпи. Вона складається з нервів, лімфатичних вузлів, сполучних тканин і кровоносних судин. Запалення цієї м'якої тканини означає набряклість. Різні стадії набряклості можуть призводити до здавлення судин або омертвіння пульпи.

Якщо не провести своєчасне діагностування та лікування пульпіту, то мікроорганізми через канальці пульпи проникнуть в кістку ясна і викличуть її запалення.

Види пульпіту

Гострий пульпіт розвивається всередині закритої порожнини зуба і проявляється в трьох основних формах:

 • Вогнищевий пульпіт

На цьому етапі запалення присутній у верхній точці пульпи. Пацієнт при цьому відчуває біль після припинення дії зовнішніх подразників протягом приблизно 20 хвилин. Періодичність виникнення больових відчуттів становить пару годин. При цьому пацієнт може точно визначити вогнище запалення, тобто розуміє який саме зуб болить.

 • Дифузійний

Після декількох днів вогнищевий пульпіт переростає в дифузний. Тепер вражена вся коронкова частина м'якої тканини і запалення починає переходити в кореневу зону. Для виникнення болю не обов'язкова наявність подразника. Тривалість нападу може складати до пари годин і його інтенсивність збільшується в нічний час. На цій стадії пацієнту складно виявити хворий зуб, оскільки болі не локалізовані і часто віддають у вухо, щелепу, скроню.

 • Гнійний пульпіт

Лікування гнійного пульпіту здійснюється хірургічним методом. При запущеній стадії захворювання, запалення викликає сильний біль. Вона практично не припиняється. Іноді у пацієнта спостерігається підвищення температури тіла.

Хронічний пульпіт зустрічається частіше і має такі форми прояву:

 • фіброзний пульпіт

Пацієнт практично не відчуває гострих больових відчуттів. Іноді виникає реакція на хімічні подразники або температуру. Тільки при огляді лікар зауважує каріозну порожнину.

 • Гипертрофічний пульпіт

Біль з'являється при пережовуванні твердої їжі. На цій стадії захворювання добре помітно: з порожнини зуба видно набряклу кровоточиву тканину.

 • Гангренозний пульпіт

Розвивається як у відкритій, так і закритій порожнини зуба. Пацієнта супроводжують гострі болі і кровоточивість ураженої ділянки. Дуже гостра реакція на подразники, особливо на гаряче. Гангренозний пульпіт зуба викликає специфічний запах з ротової порожнини.

Ретроградний пульпіт виникає, якщо у пацієнта є захворювання пародонти. Через пародонтальні кишені мікроорганізми легко досягають підстави кореня зуба і викликають там запалення.

Трьохканальний пульпіт вражає м'які тканини жувальних зубів. Пульпіт зуба мудрості в переважній більшості випадків лікується шляхом видалення зуба. Травматичний вид пульпіту - це наслідок травматичного, медикаментозного або токсичного впливу. Через травмовані тверді тканини зуба мікроорганізми проникають в пульпу. При цьому уражений зуб реагує однаково на холодні і гарячі подразники. Лікування пульпіту проходить зі збереженням здебільшого не інфікованої пульпи або її повним видаленням, залежно від тяжкості випадку.

Часті скарги пацієнтів

На початкових стадіях пацієнт звертається з хворобливою реакцією зуба на холодне, гаряче, солодке або тверду їжу. Скаржаться на різкі тривалі напади болю, все частіші вночі. Це вже стадія прогресуючого пульпіту. Часто пацієнт не може чітко визначити точку появи болю.

Симптоми при хронічній і гострій формі можуть відрізнятися. У першому випадку біль ниючий і практично не вщухає. У другому - гострий біль виникає спонтанно без впливу подразників, бувають періоди повного затихання болю.

Методи лікування пульпіту

Лікування, залежно від ступеня ураження пульпи, може проводитися двома методами.

Біологічний спосіб лікування пульпіту передбачає збереження життєздатності пульпи зуба. Він призначається молодим людям без захворювань внутрішніх органів. Метод підходить для ранніх стадій розвитку хвороби (максимум дві доби після появи симптомів). Під анестезією уражені тканини видаляються, порожнина зуба наповнюється протизапальної пастою і закривається тимчасовою або постійною пломбою, за призначенням стоматолога.

Хірургічне лікування пульпіту застосовують на пізніх стадіях розвитку захворювання. Цей метод передбачає депульпування (повне видалення пульпи), ретельне очищення та промивання кореневих каналів. Після цього вони заповнюються пломбувальними матеріалами. Останній етап - реставрація коронки зуба.

Вартість лікування пульпіту

На лікування пульпіту ціна буде залежати від того, на якому етапі виявлено захворювання. Метод лікування і визначає його вартість. Також на ціну впливає тип пломбувального матеріалу, спосіб відновлення коронки зуба. Природно, від кількості уражених захворюванням зубів залежить вартість лікування.

Щоб не вдаватися до хірургії, звертайтеся в клініку «Беладент» при появі перших симптомів - часто ниючого або гострого болю, який не проходить після припинення дії подразника. Своєчасне біологічне лікування збереже життєздатність Вашого зуба. Щоб записатися на прийом скористайтеся онлайн формою на сайті.

ЩО НАС ВІДРІЗНЯЄ ВІД ІНШИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ?

 • ВИСОКІ СТАНДАРТИ ЛІКУВАННЯ
 • ДОСВІДЧЕНІ ЛІКАРІ
 • НАДІЙНІ ДІАГНОСТИЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ
 • УНІКАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ
 • ДОБРОЗИЧЛИВИЙ ПЕРСОНАЛ
ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ
Де ми розташовуємся:

Київська обл.,

м. Біла Церква, вул. Гагаріна, 25

як дістатися

Наші телефони:

міський:

0456 39 04 44
  0456 39 04 45

мобільний:

096 109 07 07
  093 109 07 07
  050 109 07 07
Графік роботи:

Пн-Пт: с 9:00 до 19:00

Субота: с 9:00 до 17:00

Неділя: вихідний