Наші послугиНаші фахівціПерсонал клінікиЗадати питання
ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ
x
Медичний центр

  0456 39 99 98     066 117 18 18

  063 117 18 18           098 117 18 18

г. Біла Церква, вул. Гагаріна, 25

ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ замовити дзвінок
ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ замовити дзвінок

Ми працюємо 3 9:00 до 19:00

субота з 9:00 до 16:00

неділя  з 9:00 до 14:00

Деформуючий артроз — хвороба, пов’язана з дегенеративними змінами (зношенням) хрящової тканини, яка покриває суглобні поверхні кісток і забезпечує вільні рухи кінцівок. Це одна з найпоширеніших патологій опорно-рухового апарату (захворюваність дорослого населення в різних регіонах Землі коливається від 13 до 29 %). Враження деформуючим артрозом колінного суглоба (гонартрозом) займає друге місце за частотою розвитку, після деформуючого артрозу тазової частини суглобів.

 

ПРИЧИНИ АРТРОЗУ КОЛІНА

Механізм розвитку остеоартрозу коліна, досі, до кінця не вивчений. Тем не менше, фактори, що сприяють розвитку патології, відомі вже давно. Частина з них є непереборними — це похилий вік, жіноча стать, спадкова схильність.

До причин розвитку деформуючого артрозу колінного суглоба, що викликає прискорене зношування хряща, відносяться:

 • ожиріння (більше 66 % пацієнтів із гонартрозом страждають від зайвого ваги);
 • патології опорно-рухового апарату, що підвищують навантаження на суглоб (сколіоз, остеохондроз, плоскостопість, системні захворювання суглобів тощо);
 • підвищені фізичні навантаження, у тому числі й заняття спортом.

Крім того, прогресуванню гонартрозу сприяють патології, які порушують метаболізм хрящової тканини (ендокринні хвороби, подагра), а також хвороби кровообігу (варикозне розширення вен нижніх кінцівок, атеросклероз артерій ніг, діабетична ангіопатія). Своєчасна та адекватна терапія перерахованих захворювань допоможе надовго зберегти функцію кінцівок.

Ще одна розповсюджена причина розвитку гонартрозу — травма коліна. У таких випадках патологія прогресує надзвичайно швидкими темпами. Тому ми радимо пацієнтам, що перенесли травму коліна, своєчасно обстежувати і, у разі необхідності, робити артроскопію колінного суглобу для усунення внутрішньо-судинних пошкоджень.

 

КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ-ТРАВМАТОЛОГА ?

До ортопеда-травматолога слід звернутися відразу після появи наступних симптомів артрозу колінного суглоба:

 • біль у коліні — найбільш постійний симптом;
 • хруст під час руху;
 • ранкова скутість — зазвичай супроводжується своєрідними «стартовими болями» і проходить через 30 хвилин руху;
 • порушення суглобової функції — відчуття розбовтаності або, навпаки, патологічна скутість, кульгавість і т.п.

 

Для лікування гонартрозу застосовують:

• Нестероїдні (негормональні) протизапальні препарати. Ця група ліків знімає біль і запалення, але використовувати їх як єдиний засіб проти хвороби колін не можна. Відсутність неприємних відчуттів маскує захворювання, а руйнування хрящової тканини прогресує.

• Хондропротектори. Препарати сприяють виробленню суглобової рідини і відновленню тканин суглоба. Ліки здатні загальмувати розвиток захворювання, але щоби відчути поліпшення потрібно кілька курсів лікування.

• Стероїдні препарати. Гормональні препарати здатні протягом короткого періоду часу зняти запалення.

• Медикаменти, які розширюють судини. Завдяки їм хрящова тканина отримує більше поживних речовин, тому процес руйнування зупиняється.

 

У нашій клініці Беладент ми застосовуємо сучасні підходи до лікування спираючись на власний досвід

Хрящова тканина на 80 % складається з колагену враховуючи це ми застосовуємо в лікуванні артрозу різних суглобів у тому числі й артрозів колінного суглобу блокаду з колагену

Під поняттям внутрішньосуглобової блокади мається на увазі ін’єкційне введення одного або декількох лікарських засобів у порожнину суглобової сумки для зняття больового синдрому й запальних процесів. Даний метод лікування застосовується при розладі функцій опорно-рухового апарату. Також ін’єкція, може, вводитися в розташовані поруч м’які тканини. Таке лікування є досить молодим у порівнянні з оперативним, медикаментозним впливом на уражені суглоби за допомогою голковколювання, витягнення, масажу, та інших способів. Подібна ін’єкція здатна повністю усунути больовий синдром. У випадках, коли має місце запущений процес, такий метод є складовою частиною комплексного лікування захворювання.

 

КОЛИ ЕФЕКТИВНІ БЛОКАДИ З КОЛАГЕНУ ?

Лікувальні блокади суглобів використовують при багатьох патологіях. Зокрема, це: міжреберна невралгія; защемлення нервових закінчень, або тунельний синдром; остеохондроз будь-якого відділу хребта; бурсит; протрузія, грижа міжхребцевих з’єднань (дисків); сухожильний ганглій; шпора п’яти; ревматоїдний артрит; наявність контрактур, больових відчуттів у суглобах і хребті, викликаних унаслідок перенесених травм; деформуючий артроз; спазмування м’язів, що супроводжується болем; неврити; подагричний артрит; гігрома; патологія тканин, що оточують суглоби: ліктьовий епікондильоз, плечолопатковий периартроз; контрактура Дюпюітрена.

 

Результати внутрішньосуглобової блокади.

Після введення лікарських препаратів у суглоб значно знижується біль. Також спостерігається зменшення м’язового спазму, набряку, зникають ознаки запалення. Крім того, у суглобі нормалізуються обмінні процеси, збільшується їх рухливість. Такий ефект від маніпуляції обумовлений декількома факторами: максимальна концентрація ліків у місці ураження; вплив на нервову систему на рефлекторному рівні; дія анестетиків і лікарських препаратів. Механізм впливу. Анестетик проникає до нервових волокон і осідає на їх поверхні. Відбувається це через взаємозв’язку

Коксартроз, або артроз тазостегнового суглоба — повільно прогресуюче захворювання, яке нерідко призводить до інвалідності.

Для того щоби зупинити руйнування суглоба, необхідно впливати на його причину. Просте полегшення болю не зупиняє розвиток коксартроза, який сучасна медицина відносить до важковиліковних захворювань. Проте, коксартроз можна успішно лікувати. І не тільки зупинити його розвиток, але і, значною, мірою відновити функції тазостегнового суглоба.

 

ПРИЧИНИ Й СИМПТОМИ КОКСАРТРОЗУ

Існують три основні причини коксартроза:

 • Підвищене навантаження на тазостегновий суглоб.

 • Недостатня кількість синовіальної рідини.

 • Погіршення кровопостачання суглобових тканин.

Перше зазвичай буває пов’язане з надмірною вагою або захворюваннями хребта, у результаті, яких вага тіла розподіляється на суглоби нерівномірно. Вроджені вади розвитку, такі, як дисплазія кульшового суглоба, також грають не останню роль у розвитку коксартрозу.

Причиною погіршення кровопостачання є порушення роботи нирок і м’язові спазми. Дефіцит синовіальної рідини, яка виконує роль суглобової змазки, виникає на тлі обмінних порушень в організмі, зокрема, при ендокринних розладах.

Ключові симптоми коксартрозу — це біль і хрускіт у тазостегновому суглобі, які виникають або посилюються при ходьбі.

На першій стадії захворювання біль у суглобі проходить після відпочинку.

На 2-ій і особливо 3-ій стадіях коксартрозу біль стає постійним. Руйнування суглобового хряща призводить до тертя кісток, тугого руху суглоба. Згодом відбувається вкорочення ноги, виникає кульгавість. Суглоб повністю позбавляється рухливості, що вимагає його заміни протезом.

 

Деформуючий артроз тазостегнового суглоба

Нерідко деформуючий артроз тазостегнового суглоба виникає через перекіс таза. Основні причини перекосу таза й пов’язаного з ним коксартроза — неоднакова довжина ніг, дисфункція крижово-клубового суглоба і сколіоз хребта.

У 60 % людей ноги мають не однакову довжину. Якщо одна нога довша за іншу не більше ніж на 1–1,5 см, це зазвичай не робить істотного впливу на здоров’я тазостегнових суглобів. Але якщо різниця в довжині ніг становить понад 1,5–2 см, це, може, призвести до перекосу тазу. У цьому випадку навантаження на правий і лівий тазостегнові суглоби значно різняться. Надмірне навантаження на суглоб призводить до його зносу й руйнування хрящової тканини.

 

У нашій клініці ми можемо вам запропонувати лікування артрозу кульшового суглобу блокадами колагену, що значно покращить якість життя, зменшить біль, самостійно ви не можете встановити причини болю та обрати лікування звертайтесь будемо раді вам допомогти.

ЩО НАС ВІДРІЗНЯЄ ВІД ІНШИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ?

 • ВИСОКІ СТАНДАРТИ ЛІКУВАННЯ
 • ДОСВІДЧЕНІ ЛІКАРІ
 • НАДІЙНІ ДІАГНОСТИЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ
 • УНІКАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ
 • ДОБРОЗИЧЛИВИЙ ПЕРСОНАЛ
ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ
Де ми розташовуємся:

Київська обл.,

м. Біла Церква, вул. Гагаріна, 25

як дістатися

Наші телефони:

міський:

0456 3 9999 8

мобільний:

063 117 18 18
  066 117 18 18
  098 117 18 18
Графік роботи:

Пн-Пт: з 9:00 до 19:00

Субота: з 9:00 до 16:00

Неділя: з 9:00 до 14:00